Wybór gotowych mebli kuchennych w zestawie

Wybór gotowych mebli kuchennych w zestawie

Urządzasz kuchnię, która jest niewielkim wnętrzem? A może szukasz taniego sposobu na to, aby wyposażyć to pomieszczenie? Wybór mebli do mieszkania często nastręcza wiele trudności i wątpliwości. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko ich estetykę, ale i funkcjonalność. Różnorodność wzorów i wymiarów tych przedmiotów codziennego użytku sprawia, że bez problemu można skorzystać z całych zestawów lub samodzielnie skompletować poszczególne moduły. Tak też jest w przypadku mebli kuchennych – gotowe zestawy wbrew pozorom stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych.

Widzisz i wiesz, co chcesz

Szafki lub zestawy szafek o standardowych wymiarach – to elementy, które znajdują się w gotowych zestawach. Jedną z największych zalet, jakie posiadają tego typu meble kuchenne, jest to, że widząc je w pełnej okazałości, wiemy, jak będzie wyglądał finalny produkt. I choć mogą znaleźć się przeciwnicy, że są to wyroby uwzględniające masowy gust, to jednak różnorodność materiałów, kolorów, dodatków jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.
Meble systemowe to wersja zwłaszcza dla tych, co nie mają pomysłu albo nie są zdecydowani, jak ma wyglądać ich kuchnia. Po wizycie w sklepie będą mieć za to jaśniejszą wizję architektoniczną. Odpada więc ryzyko, że – jak w przypadku mebli na wymiar – będziemy niezadowoleni z tego, co wybraliśmy. Dziś wielu producentów gotowych zestawów stwarza możliwość również indywidualnego kompletowania poszczególnych modułów. Tym samym możemy sami zdecydować, jakie konkretnie komponenty nam się przydadzą czy też zmieszczą się w kuchni.

Szybszy czas oczekiwania i samodzielny montaż

Na zamówione gotowe meble kuchenne w zestawie czeka się zdecydowanie krócej niż na te, które robione są na wymiar. Można nawet zrealizować ten cel w ciągu jednego dnia – wybrać się do sklepu i kilka godzin później cieszyć się nowym zakupem. Oprócz tego można samodzielnie zająć się ich montażem. To z pewnością obniży koszty wyposażenia tego pomieszczenia. Gotowy zestaw można też zabrać ze sobą w momencie przeprowadzki.

Komfort i bezkolizyjność

Meble to podstawowy element aranżacyjny w kuchni. Decyzja o ich zakupie powinna być więc przemyślana, zwłaszcza że większość z nas wychodzi z założenia, że będą służyć nam co najmniej przez kilka lat.
Gotowe meble kuchenne w zestawie z powodzeniem mogą trafić zarówno do mniejszych, jak i do większych pomieszczeń. Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na rozkład oraz wielkość poszczególnych szafek i szuflad, aby można było z nich komfortowo i bezkolizyjnie korzystać na co dzień. Nowoczesne meble systemowe bardzo często uwzględniają już wiele praktycznych rozwiązań w tym zakresie. Cichy domyk drzwiczek, wysuwane szuflady, karuzele, wkłady do szuflady, organizery, wysuwane kosze Cargo, różne formy oświetlenia to tylko kilka przykładowych opcji, jakie posiadają.

Baw się aranżacyjnie!

Jeśli znudzi nam się dotychczasowy układ gotowych mebli modułowych, w każdej chwili możemy go … zmienić. Uniwersalność i mobilność to właśnie kolejne ich zalety. Komponenty, które mamy w systemowych zestawach pozwalają stworzyć różne aranżacje. W razie potrzeby zakupione szafki można przestawić w inne miejsce, czyli skorzystać z dowolności aranżacyjnej, jaką nam stwarzają.

W zależności od tego, jaki mamy metraż do zagospodarowania w kuchni, warto zwrócić uwagę na funkcjonalne wykorzystanie poszczególnych komponentów. W mniejszym wnętrzu sprawdzą się zwłaszcza wiszące szafki i półki, dzięki którym zyskamy więcej miejsca na różne akcesoria kuchenne. Z kolei w dużej kuchni możemy sobie pozwolić tylko np. na zabudowę, którą będą tworzyć tylko stojące szafki. W gotowych zestawach można znaleźć także moduły wysokie tzw. szafki kolumnowe. Wyposażone są w półki lub nadają się do zabudowy niektórych sprzętów kuchennych, które stanowią integralną część wyposażenia, takich jak np. lodówka, piekarnik czy zmywarka. Tym samym można w sprytny sposób ukryć tego typu urządzenia i zapewnić estetyczny oraz spójny wystrój w tym pomieszczeniu.

Pełne czy przeszklone?

Różnorodne trendy stylistyczne dostępne na rynku doskonale wpisują się w oczekiwania różnych odbiorców. Matowe lub połyskujące fronty, najróżniejsze odcienie kolorystyczne, w tym także imitujące strukturę drewna czy innych naturalnych materiałów, tradycyjne lub wymyślne uchwyty pozwalają skomponować kuchnię marzeń z gotowych modułów. Taki szeroki wachlarz rozwiązań ułatwia łączenie ze sobą szafek w różnych odcieniach i kreować indywidualne aranżacje.
Przy wyborze szafek warto zwrócić uwagę na to, czy mają być pełne, czy przeszklone (matowe lub przezroczyste). Dla równowagi pomiędzy pełnymi stojącymi szafkami można postawić na przeszklone wiszące i w ten sposób wyeksponować część rzeczy, z których na co dzień korzystamy.
Gotowe meble do kuchni to także idealne rozwiązanie zwłaszcza dla lokali, które chcemy wynająć. Wówczas dzięki nim można tanio urządzić kawalerkę czy studenckie mieszkanie. Ładna i funkcjonalna zabudowa sprawdzi się także w firmowej kuchni.